Jakie drewniane zabawki wybrać dla dziecka?

Sklepy z zabawkami dla dzieci przyciągają jeszcze to bardziej innowacyjnymi produktami. Są już śpiewające oraz płaczące lalki, elektroniczne laptopy lub opowiadające historie misie. Nie podlega wątpliwości fakt, iż takie zabawki są chętnie wybierane poprzez dzieciaki i ich rodziców. Zwracają uwagę, mogą zaciekawić oraz dostarczają multum przyjemności. Jednak może należałoby postawić na prostotę oraz naturę? Może należałoby dobrać zabawki drewniane, jakie – jak kilkanaście lat temu – wciąż cieszą dzieciaki?

Zabawki drewniane dla młodego dziecka (1-3 lata)

Dziecko rozpoczynające drugi rok życia odpowiednio radzi już sobie z chwytaniem, więc przydadzą mu się zabawki uprawiające ową umiejętność – np. rozmaitego typu pudełeczka oraz sortery. W drugim oraz trzecim roku życia potrzebne stają się zabawki zezwalające na rozwijanie zdolności badawczych oraz fizycznych dodatkowo ćwiczące precyzję ruchów rąk.

Malowanie drewnianych zabawek

Naturalne drewniane zabawki (https://www.bee.pl/9452-zabawki-drewniane-zabawki) można po jakimś okresie odmalować. Malowanie to nie jedynie dobra rozrywka, jednak także sposób na to, aby zabawki wyglądały jak nowe. Drewniane klocki, konie na biegunach czy lalki należy wpierw wyczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń. Najlepiej jeżeli ową czynność zrobi osoba dorosła! Zabawkę należy przeszlifować papierem ściernym, przetrzeć mokrą ściereczką oraz wysuszyć. Do malowania, w jakim już może uczestniczyć dziecko, najlepiej zastosować płaskie pędzelki z naturalnego włosia.

Czemu należałoby kupić zabawki drewniane?

W ostatnich czasach sektor zabawek dziecięcych jest tak wielki, iż przeważnie trudno na cokolwiek się zdecydować. Mnóstwo osób przeważnie zastanawia się czy należałoby kupować zabawki drewniane. Do ich korzyści należy przede wszystkim odporność. bowiem w oddzieleniu od syntetycznych zabawek, drewniane nie psują się pomimo licznych upadków oraz codziennej eksploatacji. Nie pękają oraz są wytrzymałe zarówno na oddziaływanie elementów mechanicznych, jak również syntetycznych. Co więcej, mogą bawić się nimi dodatkowe pokolenia.

Dopasowujemy do własnej kreatywności

Drewniane zabawki, jak już nadmieniono, wcześniej, można malować i ubarwiać barwnym papierem. Drewno, jakie w dziecięcej wyobraźni może być samochodem, postacią czy odmiennym elementem, może natomiast też poprawiać całkiem własny rodzaj. Ze względu na to, należałoby pamiętać, iż do danych konstrukcji należałoby dodać pewien podstawowy akcent w formie danych elementów. Można umieścić elementy zrobione z materiału, jakie w połączeniu z naturalnym drewnem, wywołają, iż zabawka będzie przyjemniejsza w odbiorze.